DD Lizike Jančar organiziral meddomsko tekmovanje v futsalu

DD Lizike Jančar je v letošnjem letu organiziral meddomsko regijsko tekmovanje v futsalu (malem nogometu) za dijake dijaških domov mariborske regije.

Letošnje tekmovanje, ki je potekalo v športni dvorani TŠC Maribor je bilo izvedeno nekoliko drugače kot pretekla leta, saj so bili organizirani trije turnirji, ki so dali končnega zmagovalca. Na prvem turnirju (15.3.2016) so se pomerili dijaški domovi Maribor, Ruše, Srednje prometne šole in DD Antona Martina Slomška. Zmage na tem turnirju so se veselili dijaki DD Srednje prometne šole. 2. mesto je osvojil DD Ruše. 3. mesto, DD Maribor in 4. DD Antona Martina Slomška. Na zaključni turnir mariborske regije sta se iz tega turnirja tako uvrstili prvouvrščeni ekipi in DD Srednje prometne šole. DD Ruše. Najboljši strelec prvega turnirja je bil z kar 11-timi goli, dijak Tadej Stachel iz DD Srednje prometne šole.

Na drugem turnirju, ki je potekal 22.3.2016 so si pot na finalni turnir zagotovili dijaki TŠC Maribor, ki so zmagali na turnirju in dijaki DD Drava, z enakim številom točk. Naši dijaki DD Lizike Jančar so na tem turnirju žal zabeležili dva poraza in tako z osvojenim 3. mestom, ostali brez želenega finalnega turnirja mariborske regije. Najučinkovitejši igralec drugega turnirja je bil Dejan Savič iz DD TŠC Maribor, ki je dosegel 4 zadetke.

Za ekipo DD Lizike Jančar so nastopili:

Leon Fajs, Rok Ciglar, Tilen Flegar, Kevin Kadilnik, Nino Črnko, Haridas Ladislav Varga, Jan Kovač, Staš Zupančič.

DD GSKŠ Ruše zmagovalec meddomskega regijskega tekmovanja v futsalu za fante

Zaključni meddomski turnir v futsalu za dijaške domove mariborske regije je pripadel DD Ruše, ki so v treh tekmah pokazali najboljšo igro in se veselili treh zmag. Dijaki DD Ruše so se tako uvrstili na medregijsko tekmovanje, ki bo 6. aprila 2016 potekalo prav tako v športni dvorani TŠC Maribor.

2. mesto na zaključnem turnirju je pripadlo DD TŠC Maribor, 3. DD Srednje prometne šole in 4. DD Drava.

Najboljši strelec zaključnega turnirja je bil s Denis Potočnik (DD Ruše) s sedmimi zadetki.